TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R24-19SN-6106
DL64R24-19SN-6106 picture photo
Mfg. Part Number
DL64R24-19SN-6106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
DL64R24-19SN-6106.pdf
Availability of DL64R24-19SN-6106
QUANTITY
DL64R24-19SN-6106 Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R24-19SN-6106
Internal Part NumberEIS-DL64R24-19SN-6106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R24-19SN-6106
Related LinksDL64R24-, DL64R24-19SN-6106 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DL64R24-19SN-6106 Details Description
Related parts for DL64R24-19SN-6106
CAP TANT 10UF 25V 20% 2413 datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 2A SOT-89 datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.060" UNIV datasheet.pdf
LI98 .25 FOR LXK8-PWXX-0016&0012 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 3A 125V datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP C, AFS 1, T datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE CLR 6" GRN datasheet.pdf