TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R24-43P6-6117-LC
DL64R24-43P6-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R24-43P6-6117-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN
Datasheet Download
DL64R24-43P6-6117-LC.pdf
Availability of DL64R24-43P6-6117-LC
QUANTITY
DL64R24-43P6-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R24-43P6-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R24-43P6-6117-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (20), 20 (23)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation6
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R24-43P6-6117-LC
DL64R24-43P6-6117-LC Details Description
Related parts for DL64R24-43P6-6117-LC
FUSE CLIP CARTRIDGE IN LINE datasheet.pdf
IC DETECT UNDERVOLT 2V SOT-23-5 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1A 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
REFLECTOR ROUND 0 POS 119.5MM D datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf