TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R24-43P7-6106-LC
DL64R24-43P7-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R24-43P7-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN
Datasheet Download
DL64R24-43P7-6106-LC.pdf
Availability of DL64R24-43P7-6106-LC
QUANTITY
DL64R24-43P7-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R24-43P7-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R24-43P7-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (20), 20 (23)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation7
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R24-43P7-6106-LC
DL64R24-43P7-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R24-43P7-6106-LC
DIODE SCHOTTKY 100V 2.1A SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0508 datasheet.pdf
TVS DIODE 495VWM 760VC AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A TO-220AB datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 500MM 12-24VDC datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf