TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R24-43PN-6106
DL64R24-43PN-6106 picture photo
Mfg. Part Number
DL64R24-43PN-6106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
DL64R24-43PN-6106.pdf
Availability of DL64R24-43PN-6106
QUANTITY
DL64R24-43PN-6106 Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R24-43PN-6106
Internal Part NumberEIS-DL64R24-43PN-6106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A, 13A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R24-43PN-6106
Related LinksDL64R24-, DL64R24-43PN-6106 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DL64R24-43PN-6106 Details Description
Related parts for DL64R24-43PN-6106
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.162 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC ANTENNA AMPLIFIER 20SSO datasheet.pdf
MED PICTURE HANGING STRIPS WHITE datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO-219AB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256K FLASH 100-QFP datasheet.pdf
MINIFLEX CLIP TO 4MM J SILIC 0.4 datasheet.pdf