TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R24-43SY-6106-LC
DL64R24-43SY-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R24-43SY-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT
Datasheet Download
DL64R24-43SY-6106-LC.pdf
Availability of DL64R24-43SY-6106-LC
QUANTITY
DL64R24-43SY-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R24-43SY-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R24-43SY-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (20), 20 (23)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R24-43SY-6106-LC
DL64R24-43SY-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R24-43SY-6106-LC
IC IRDA STD CONTROLLER 20SSOP datasheet.pdf
IC DGTL POT 4CH 10K 20TSSOP datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 20POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONNECTOR 44POS STRT TERM DIN datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC datasheet.pdf