TE Connectivity Deutsch Connectors DL66R20-25P8-6117-LC
DL66R20-25P8-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL66R20-25P8-6117-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS PIN
Datasheet Download
DL66R20-25P8-6117-LC.pdf
Availability of DL66R20-25P8-6117-LC
QUANTITY
DL66R20-25P8-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL66R20-25P8-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL66R20-25P8-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (6), 20 (19)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation8
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL66R20-25P8-6117-LC
DL66R20-25P8-6117-LC Details Description
Related parts for DL66R20-25P8-6117-LC
RES SMD 53.6KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE LVDS PANEL 460MM ROHS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE A 30POS datasheet.pdf
WARNER BRAKE datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf