TE Connectivity Deutsch Connectors DL66R20-39S9-6116-LC
DL66R20-39S9-6116-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL66R20-39S9-6116-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT
Datasheet Download
DL66R20-39S9-6116-LC.pdf
Availability of DL66R20-39S9-6116-LC
QUANTITY
DL66R20-39S9-6116-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL66R20-39S9-6116-LC
Internal Part NumberEIS-DL66R20-39S9-6116-LC
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation9
Shell Material, FinishAluminum, Anodized Black Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL66R20-39S9-6116-LC
DL66R20-39S9-6116-LC Details Description
Related parts for DL66R20-39S9-6116-LC
RES SMD 11.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SSD 40GB SCSI datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 16SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 8DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS .8MM DUAL SMT datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 110PO datasheet.pdf
LED B/L FOR DOG-M YLW/GRN datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
IC AUDIO AMP CLASS D datasheet.pdf
1200UF 200V 30X45MM 85C 5000H datasheet.pdf