TE Connectivity Deutsch Connectors DL66R20-39SN-6106-LC
DL66R20-39SN-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL66R20-39SN-6106-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT
Datasheet Download
DL66R20-39SN-6106-LC.pdf
Availability of DL66R20-39SN-6106-LC
QUANTITY
DL66R20-39SN-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL66R20-39SN-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL66R20-39SN-6106-LC
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL66R20-39SN-6106-LC
DL66R20-39SN-6106-LC Details Description
Related parts for DL66R20-39SN-6106-LC
TVS DIODE 22VWM 37.28VC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 341MA 1.6 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 0.15UF 10% 100V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf