TE Connectivity Deutsch Connectors DL66R20-39SN-6116-LC
DL66R20-39SN-6116-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL66R20-39SN-6116-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT
Datasheet Download
DL66R20-39SN-6116-LC.pdf
Availability of DL66R20-39SN-6116-LC
QUANTITY
DL66R20-39SN-6116-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL66R20-39SN-6116-LC
Internal Part NumberEIS-DL66R20-39SN-6116-LC
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Anodized Black Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL66R20-39SN-6116-LC
DL66R20-39SN-6116-LC Details Description
Related parts for DL66R20-39SN-6116-LC
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPT TRANSPORT PROC 868-TBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 380MA 2.11 OHM datasheet.pdf
CABLE FUJITSU STRIP datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 330 OHM 14SOIC datasheet.pdf