TE Connectivity Deutsch Connectors DL68G20-25SN-6106-LC
DL68G20-25SN-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL68G20-25SN-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS SKT
Datasheet Download
DL68G20-25SN-6106-LC.pdf
Availability of DL68G20-25SN-6106-LC
QUANTITY
DL68G20-25SN-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL68G20-25SN-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL68G20-25SN-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions25
Shell Size - Insert20-25
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (6), 20 (19)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL68G20-25SN-6106-LC
DL68G20-25SN-6106-LC Details Description
Related parts for DL68G20-25SN-6106-LC
HEATSHRINK 3/16 IN X 4FT BLACK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES 250 OHM TO236-3 datasheet.pdf
IC FREQ SYNTHESIZER 32VFQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 3.36K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T412 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf