| Internal Part Number | EIS-DLP11SN121SL2L | |
| Product Training Modules | Common Mode Chokes | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Category | Filters | |
| Family | Common Mode Chokes | |
| Series | EMIFIL®, DLP11S | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Filter Type | Data, Signal Line | |
| Number of Lines | 2 | |
| Inductance | - | |
| Current | 140mA | |
| DC Resistance (DCR) | 2 Ohm | |
| Impedance | 120 Ohm | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm) | |
| Height (Max) | 0.036" (0.92mm) | |