| Internal Part Number | EIS-DLP2ADA350HL4L | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Category | Filters | |
| Family | Common Mode Chokes | |
| Series | DLP2AD | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Filter Type | Data, Signal Line | |
| Number of Lines | 4 | |
| Inductance | - | |
| Current | 150mA | |
| DC Resistance (DCR) | 800 mOhm | |
| Impedance | 35 Ohm | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) | |
| Height (Max) | 0.036" (0.92mm) | |