Murata Electronics North America DLP2ADA350HL4L
DLP2ADA350HL4L picture photo
Mfg. Part Number
DLP2ADA350HL4L
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER EMI SMD
Datasheet Download
DLP2ADA350HL4L.pdf
Availability of DLP2ADA350HL4L
QUANTITY
DLP2ADA350HL4L Order Process
Ship out your order
Specifications of DLP2ADA350HL4L
Internal Part NumberEIS-DLP2ADA350HL4L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesDLP2AD
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines4
Inductance-
Current150mA
DC Resistance (DCR)800 mOhm
Impedance35 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height (Max)0.036" (0.92mm)
Package / Case0804 (2010 Metric), 8 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DLP2ADA350HL4L
Related LinksDLP2ADA, DLP2ADA350HL4L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DLP2ADA350HL4L Details Description
Related parts for DLP2ADA350HL4L
IC OPAMP GP 75MHZ 8DIP datasheet.pdf
SEALING GASKET FOR #6 WALL RCPT datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 36A 1.1 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 20 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf