Murata Electronics North America DLW5BSN191SQ2L
DLW5BSN191SQ2L picture photo
Mfg. Part Number
DLW5BSN191SQ2L
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE WW 190 OHM SMD
Datasheet Download
DLW5BSN191SQ2L.pdf
Availability of DLW5BSN191SQ2L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DLW5BSN191SQ2L Order Process
Ship out your order
Specifications of DLW5BSN191SQ2L
Internal Part NumberEIS-DLW5BSN191SQ2L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLDLW5B Series Marking
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesEMIFIL®, DLW5BS
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance-
Current5A
DC Resistance (DCR)20 mOhm Max
Impedance190 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height (Max)0.177" (4.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DLW5BSN191SQ2L
Related LinksDLW5BSN, DLW5BSN191SQ2L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DLW5BSN191SQ2L Details Description
Related parts for DLW5BSN191SQ2L
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
INTERFACE MODULE 16POS DIP SCKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 2.7V 6-TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 2.36" DIA BLACK datasheet.pdf