CSR PLC DM-8510-10062-1A
DM-8510-10062-1A picture photo
Mfg. Part Number
DM-8510-10062-1A
Manufacturer
Product Category
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Brief Description
DONGLE USB BLUETOOTH HCI
Datasheet Download
DM-8510-10062-1A.pdf
Availability of DM-8510-10062-1A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DM-8510-10062-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of DM-8510-10062-1A
Internal Part NumberEIS-DM-8510-10062-1A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
SeriesCSRmesh™, µEnergy™
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DM-8510-10062-1A
Related LinksDM-8510-, DM-8510-10062-1A Datasheet, CSR PLC Distributor
DM-8510-10062-1A Details Description
Related parts for DM-8510-10062-1A
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS .200X.150 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
UPS 10KVA 9000W 6OUT RACK MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 3.81MM datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 14 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 600W datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf