E-Switch DM085Q101F030P1A
DM085Q101F030P1A picture photo
Mfg. Part Number
DM085Q101F030P1A
Datasheet Download
DM085Q101F030P1A.pdf
Availability of DM085Q101F030P1A
QUANTITY
DM085Q101F030P1A Order Process
Ship out your order
Specifications of DM085Q101F030P1A
Internal Part NumberEIS-DM085Q101F030P1A
Standard Package5,000
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating100mA (DC)
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC5V
Actuator TypeLever, Straight
Features-
Operating Force, Torque30gf
Release Force7gf
Pretravel0.071" (1.8mm)
Differential Travel-
Overtravel-
Operating Position0.260" (6.6mm)
Mechanical Life300,000 Cycles
Electrical Life10,000 Cycles
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DM085Q101F030P1A
Related LinksDM085Q10, DM085Q101F030P1A Datasheet, E-Switch Distributor
DM085Q101F030P1A Details Description
Related parts for DM085Q101F030P1A
FAN AXIAL 25X10MM CR0212LB-G50 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 73VC P600 datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 20' NM TNCM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
ANTENNA CHIP DIELECTRIC 2780MHZ datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf