Murata Electronics North America DM3100U1
DM3100U1 picture photo
Mfg. Part Number
DM3100U1
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
3 Digit, LCD Digital Panel Meter with Descriptors
Datasheet Download
DM3100U1.pdf
Availability of DM3100U1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DM3100U1 Order Process
Ship out your order
Specifications of DM3100U1
Internal Part NumberEIS-DM3100U1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DM3100U1 today.
SeriesDM31
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DM3100U1
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDM31, DM3100U1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DM3100U1 Details Description
Related parts for DM3100U1
IC REG BUCK ADJ 0.55A 8SOIC datasheet.pdf
Connector Header 4 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 180POS .050" SMD datasheet.pdf
DIE STRATOTHERM 22-20AWG datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
OPROBE X10 250MHZ HIPRO 1.2M datasheet.pdf