Diodes Incorporated DMN2028UFU-7
DMN2028UFU-7 picture photo
Mfg. Part Number
DMN2028UFU-7
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 2N-CH 20V 7.5A UDFN2030-6
Datasheet Download
DMN2028UFU-7.pdf
Availability of DMN2028UFU-7
QUANTITY
DMN2028UFU-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMN2028UFU-7
Internal Part NumberEIS-DMN2028UFU-7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET Type2 N-Channel (Dual)
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C7.5A
Rds On (Max) @ Id, Vgs20.2 mOhm @ 4.5A, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs18.4nC @ 8V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds887pF @ 10V
Power - Max900mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device PackageU-DFN2030-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMN2028UFU-7
Related LinksDMN202, DMN2028UFU-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMN2028UFU-7 Details Description
Related parts for DMN2028UFU-7
SENSOR OPTO SLOT 3MM TRANS THRU datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
LONG RANGE PLUGGABLE ZIGBEE DEVE datasheet.pdf
CONN FIBER ST PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
LABEL 2X1.25" THERMAL TRANS WHT datasheet.pdf
CONN PLUG 34POS W/SKT INLINE R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CABLE BNC/BNC 24" RG-174 datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC AMP PREC CS 50V SOT23 datasheet.pdf