Diodes Incorporated DMN30H4D0L-7
DMN30H4D0L-7 picture photo
Mfg. Part Number
DMN30H4D0L-7
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 300V .25A SOT-23
Datasheet Download
DMN30H4D0L-7.pdf
Availability of DMN30H4D0L-7
QUANTITY
DMN30H4D0L-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMN30H4D0L-7
Internal Part NumberEIS-DMN30H4D0L-7
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)300V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C250mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs4 Ohm @ 300mA, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id3V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs7.6nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds187.3pF @ 25V
Power - Max310mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMN30H4D0L-7
Related LinksDMN30H, DMN30H4D0L-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMN30H4D0L-7 Details Description
Related parts for DMN30H4D0L-7
CONN HEADER 3MM 18POS DUAL GOLD datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ3 0.98" datasheet.pdf
Connector Receptacle 43 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER SMALL 2CH 192CPR STD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN PIN 5POLE datasheet.pdf
VARISTOR 212V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf