Diodes Incorporated DMP2100UFU-7
DMP2100UFU-7 picture photo
Mfg. Part Number
DMP2100UFU-7
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 2P-CH 20V U-DFN2030-6
Datasheet Download
DMP2100UFU-7.pdf
Availability of DMP2100UFU-7
QUANTITY
DMP2100UFU-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMP2100UFU-7
Internal Part NumberEIS-DMP2100UFU-7
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET Type2 P-Channel (Dual)
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C5.7A
Rds On (Max) @ Id, Vgs38 mOhm @ 3.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id1.4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs21.4nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds906pF @ 10V
Power - Max900mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UFDFN Exposed Pad
Supplier Device PackageU-DFN2030-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMP2100UFU-7
Related LinksDMP210, DMP2100UFU-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMP2100UFU-7 Details Description
Related parts for DMP2100UFU-7
TXRX OPT SFP 4 GB/S 1310NM datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 450MA 440 MOHM datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMB datasheet.pdf
LMH2 TRUEWHITE LED LIGHT SOURCE datasheet.pdf
SHEET PLYMR RES 19.1MM SQ 250/PK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DISPLAY 7-SEG. 10MM GREEN C.A. datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 25V RADIAL datasheet.pdf
EMITTER UV 420NM 500MA WFDFN datasheet.pdf
RES 1.02M OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf