Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-FPX050050013-108-C1-R1
ATS-FPX050050013-108-C1-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-FPX050050013-108-C1-R1
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT SFP
Datasheet Download
ATS-FPX050050013-108-C1-R1.pdf
Availability of ATS-FPX050050013-108-C1-R1
QUANTITY
ATS-FPX050050013-108-C1-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-FPX050050013-108-C1-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-FPX050050013-108-C1-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow27°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-FPX050050013-108-C1-R1
ATS-FPX050050013-108-C1-R1 Details Description
Related parts for ATS-FPX050050013-108-C1-R1
TRANS NPN DARL 30V 0.3A SOT23 datasheet.pdf
LABEL S LAM DM TED WHT 1.00X.50" datasheet.pdf
TOOL HAND STR ACT CERTI-SEAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 0.50MM 34POS datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
IND 1.5UH 20% SMD datasheet.pdf