Diodes Incorporated DMP2200UDW-13
DMP2200UDW-13 picture photo
Mfg. Part Number
DMP2200UDW-13
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 2P-CH 20V 0.9A SOT363
Datasheet Download
DMP2200UDW-13.pdf
Availability of DMP2200UDW-13
QUANTITY
DMP2200UDW-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMP2200UDW-13
Internal Part NumberEIS-DMP2200UDW-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET Type2 P-Channel (Dual)
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C900mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs260 mOhm @ 880mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id1.2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs2.1nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds184pF @ 10V
Power - Max450mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSOT-363
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMP2200UDW-13
Related LinksDMP220, DMP2200UDW-13 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMP2200UDW-13 Details Description
Related parts for DMP2200UDW-13
RES SMD 649 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
BATTERY ZINC 1.4V COIN 5.8MM 8PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 316K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW OPEN ASSY 25 COL datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 300MM X 300MM datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
MODULE FEMALE 12POS CRIMP datasheet.pdf