Diodes Incorporated DMT10H015LSS-13
DMT10H015LSS-13 picture photo
Mfg. Part Number
DMT10H015LSS-13
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 8.3A
Datasheet Download
DMT10H015LSS-13.pdf
Availability of DMT10H015LSS-13
QUANTITY
DMT10H015LSS-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMT10H015LSS-13
Internal Part NumberEIS-DMT10H015LSS-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C8.3A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs16 mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id3.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs33.3nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1871pF @ 50V
Power - Max1.2W
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMT10H015LSS-13
Related LinksDMT10H0, DMT10H015LSS-13 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMT10H015LSS-13 Details Description
Related parts for DMT10H015LSS-13
KNOB BLK MATTE.685"DIA.125"SHAFT datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC INTERFACE SENSOR QUAD 24SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 20M OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 53A 0.27 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 4POS VERT datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
GROUND LEAD W/0.6MM PIN JACK 15C datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0047UF RADIAL datasheet.pdf