JKL Components Corporation DNW1-DW10/12.5MM/BLA
DNW1-DW10/12.5MM/BLA picture photo
Mfg. Part Number
DNW1-DW10/12.5MM/BLA
Manufacturer
Product Category
Lamps - Incandescents, Neons
Brief Description
LAMP T-1.25 NEO WEDGE 14V 100MA
Datasheet Download
DNW1-DW10/12.5MM/BLA.pdf
Availability of DNW1-DW10/12.5MM/BLA
QUANTITY
DNW1-DW10/12.5MM/BLA Order Process
Ship out your order
Specifications of DNW1-DW10/12.5MM/BLA
Internal Part NumberEIS-DNW1-DW10/12.5MM/BLA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLamps - Incandescents, Neons
Series-
ColorClear
Lens Style/SizeRound, 4mm
Lead StyleWedge
MSCP (Mean Spherical Candle Power)0.5
Voltage Rating14V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DNW1-DW10/12.5MM/BLA
Related LinksDNW1-DW10/, DNW1-DW10/12.5MM/BLA Datasheet, JKL Components Corporation Distributor
DNW1-DW10/12.5MM/BLA Details Description
Related parts for DNW1-DW10/12.5MM/BLA
IC XDCP 100-TAP 10K EE 8-SOIC datasheet.pdf
2.54MM VERT HDR 12POS GRAY datasheet.pdf
IC RHEO 5K QUAD 7BIT 14TSSOP datasheet.pdf
CONN IDC HEADER GOLD 3POS 24AWG datasheet.pdf
IC POWER SWITCH 20-SSOP datasheet.pdf
SGE1510-2-1600A-5000C datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 2W DO204AL datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 30.6VC SMCJ datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SLD NONSHORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf