TDK Corporation MLF1005VR12KT
MLF1005VR12KT picture photo
Mfg. Part Number
MLF1005VR12KT
Brief Description
FIXED IND 120NH 180MA 590 MOHM
Datasheet Download
MLF1005VR12KT.pdf
Availability of MLF1005VR12KT
QUANTITY
MLF1005VR12KT Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF1005VR12KT
Internal Part NumberEIS-MLF1005VR12KT
Material - CoreFerrite
Inductance120nH
Tolerance±10%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)590 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant400MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF1005VR12KT
Related LinksMLF100, MLF1005VR12KT Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF1005VR12KT Details Description
Related parts for MLF1005VR12KT
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 64POS SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 100' datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 250MA SOD80 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 7.3A 10 MOHM SMD datasheet.pdf