JAE Electronics DP3R020SU32JQR400
DP3R020SU32JQR400 picture photo
Mfg. Part Number
DP3R020SU32JQR400
Manufacturer
Product Category
USB, DVI, HDMI Connectors
Brief Description
RECTANGULAR I/O RECPT 20POS
Datasheet Download
DP3R020SU32JQR400.pdf
Availability of DP3R020SU32JQR400
QUANTITY
DP3R020SU32JQR400 Order Process
Ship out your order
Specifications of DP3R020SU32JQR400
Internal Part NumberEIS-DP3R020SU32JQR400
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyUSB, DVI, HDMI Connectors
SeriesDP3
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeSerial I/O
Number of Contacts20
GenderReceptacle
Specifications-
Mounting TypeSurface Mount, Through Hole
FeaturesBoard Guide
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DP3R020SU32JQR400
Related LinksDP3R020S, DP3R020SU32JQR400 Datasheet, JAE Electronics Distributor
DP3R020SU32JQR400 Details Description
Related parts for DP3R020SU32JQR400
IC BUFFER SCHMIT TRIG SC705 datasheet.pdf
IC I2C EEPROM 5BIT DIPSW 20SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 54.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 50MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
SATA CONNECTOR datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 6POS datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 7A KINK datasheet.pdf