Vishay/BCcomponents K102K15X7RK5TL2
K102K15X7RK5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K102K15X7RK5TL2
Brief Description
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K102K15X7RK5TL2.pdf
Availability of K102K15X7RK5TL2
QUANTITY
K102K15X7RK5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K102K15X7RK5TL2
Internal Part NumberEIS-K102K15X7RK5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K102K15X7RK5TL2
Related LinksK102K15, K102K15X7RK5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K102K15X7RK5TL2 Details Description
Related parts for K102K15X7RK5TL2
IC ENCORE MCU FLASH 32K 68PLCC datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWTCH SUBMINI SPDT 10.1A HNG LVR datasheet.pdf
CABLE 3COND 26AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
METAL BLENDING ROLL 16"X30'S MED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf