CUI Inc. DPA120020-P14/R-SZ
DPA120020-P14/R-SZ picture photo
Mfg. Part Number
DPA120020-P14/R-SZ
Manufacturer
Product Category
AC AC Wall Adapters
Brief Description
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W
Datasheet Download
DPA120020-P14/R-SZ.pdf
Availability of DPA120020-P14/R-SZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DPA120020-P14/R-SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of DPA120020-P14/R-SZ
Internal Part NumberEIS-DPA120020-P14/R-SZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC AC Wall Adapters
Series-
Region UtilizedNorth America
FormWall Mount (Class II)
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12VAC
Current - Output (Max)200mA
Power (Watts)2W
No Load Power Consumption-
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency-
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.75mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension-
Approvals-
Power (Watts) - Max2W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPA120020-P14/R-SZ
Related LinksDPA120020, DPA120020-P14/R-SZ Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPA120020-P14/R-SZ Details Description
Related parts for DPA120020-P14/R-SZ
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20QSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2A DO204AC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
FIXED IND 350NH 20A 2.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
1-3/4" RACEWAY 6' STICKS IVORY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 150PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf