CUI Inc. DPA120020-P6/R-SZ
DPA120020-P6/R-SZ picture photo
Mfg. Part Number
DPA120020-P6/R-SZ
Manufacturer
Product Category
AC AC Wall Adapters
Brief Description
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W
Datasheet Download
DPA120020-P6/R-SZ.pdf
Availability of DPA120020-P6/R-SZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DPA120020-P6/R-SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of DPA120020-P6/R-SZ
Internal Part NumberEIS-DPA120020-P6/R-SZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC AC Wall Adapters
Series-
Region UtilizedNorth America
FormWall Mount (Class II)
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12VAC
Current - Output (Max)200mA
Power (Watts)2W
No Load Power Consumption-
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency-
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Size / Dimension-
Approvals-
Power (Watts) - Max2W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPA120020-P6/R-SZ
Related LinksDPA12002, DPA120020-P6/R-SZ Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPA120020-P6/R-SZ Details Description
Related parts for DPA120020-P6/R-SZ
HEATSHRINK EPS300 1/2"X 4' BLACK datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 2.5K I2C 10MSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16QSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 1800A DO200AB datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
CONN R/A SHELL 36POS SMD RT KEY datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS 3.81MM VERT OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 30POS THRUHL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf