CUI Inc. DPA120100-Z7-TC
DPA120100-Z7-TC picture photo
Mfg. Part Number
DPA120100-Z7-TC
Brief Description
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Datasheet Download
DPA120100-Z7-TC.pdf
Availability of DPA120100-Z7-TC
QUANTITY
DPA120100-Z7-TC Order Process
Ship out your order
Specifications of DPA120100-Z7-TC
Internal Part NumberEIS-DPA120100-Z7-TC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12VAC
Current - Output (Max)1A
Power (Watts)12W
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Size / Dimension-
Approvals-
Power (Watts) - Max12W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPA120100-Z7-TC
Related LinksDPA1201, DPA120100-Z7-TC Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPA120100-Z7-TC Details Description
Related parts for DPA120100-Z7-TC
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES .82 OHM 5W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
IC MICROMANAGER 10% 16-DIP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
SCR FAST SWITCH 300A 800V T70 datasheet.pdf
CABLE 30COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC SRAM 256MB 32KX8 28-SOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf