CUI Inc. DPA120100-Z7
DPA120100-Z7 picture photo
Mfg. Part Number
DPA120100-Z7
Brief Description
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Datasheet Download
DPA120100-Z7.pdf
Availability of DPA120100-Z7
QUANTITY
DPA120100-Z7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DPA120100-Z7
Internal Part NumberEIS-DPA120100-Z7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12VAC
Current - Output (Max)1A
Power (Watts)12W
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Size / Dimension-
Approvals-
Power (Watts) - Max12W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPA120100-Z7
Related LinksDPA120, DPA120100-Z7 Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPA120100-Z7 Details Description
Related parts for DPA120100-Z7
CAP CER 0.68UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
IC SW DUAL ANLG CMOS SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8-USOP datasheet.pdf
IC FIFO SS 16384X36 7-5N 128TQFP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X6S 0603 datasheet.pdf