Panasonic Industrial Automation Sales DPC-L101-P-J
DPC-L101-P-J picture photo
Mfg. Part Number
DPC-L101-P-J
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
SENSOR PRESSURE GAUGE
Datasheet Download
DPC-L101-P-J.pdf
Availability of DPC-L101-P-J
QUANTITY
DPC-L101-P-J Order Process
Ship out your order
Specifications of DPC-L101-P-J
Internal Part NumberEIS-DPC-L101-P-J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyMiscellaneous
SeriesDPC-100
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPC-L101-P-J
Related LinksDPC-L1, DPC-L101-P-J Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
DPC-L101-P-J Details Description
Related parts for DPC-L101-P-J
RES 13.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES WIREWOUND 330 OHM 3W datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 10-12AWG #1/4" datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf