SiTIME SIT9002AI-23N25DT
SIT9002AI-23N25DT picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-23N25DT
Datasheet Download
SIT9002AI-23N25DT.pdf
Availability of SIT9002AI-23N25DT
QUANTITY
SIT9002AI-23N25DT Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-23N25DT
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-23N25DT
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)77mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-23N25DT
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-23N25DT Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-23N25DT Details Description
Related parts for SIT9002AI-23N25DT
CABLE 6COND 22AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 32VDC 0603 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 3V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
BLZP 5.00/14/180LR SN OR BX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
CABLE TIE EXTRA HEAVY 96" datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V FLATPACK datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf