CUI Inc. DPD120020-P5/RP-SZ
DPD120020-P5/RP-SZ picture photo
Mfg. Part Number
DPD120020-P5/RP-SZ
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W
Datasheet Download
DPD120020-P5/RP-SZ.pdf
Availability of DPD120020-P5/RP-SZ
QUANTITY
DPD120020-P5/RP-SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of DPD120020-P5/RP-SZ
Internal Part NumberEIS-DPD120020-P5/RP-SZ
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)200mA
Power (Watts)2W
No Load Power Consumption-
PolarizationPositive Center
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.15" L x 1.67" W x 1.46" H (54.5mm x 42.5mm x 37.0mm)
Approvals-
Power (Watts) - Max2W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DPD120020-P5/RP-SZ
Related LinksDPD120020, DPD120020-P5/RP-SZ Datasheet, CUI Inc. Distributor
DPD120020-P5/RP-SZ Details Description
Related parts for DPD120020-P5/RP-SZ
JUMPER-H1504TR/A2015L/X 4" datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE SENS datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
SPECIAL QD MAT 37"X54" datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 450VDC RADIAL5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf