TE Connectivity DQ1280-681M
DQ1280-681M picture photo
Mfg. Part Number
DQ1280-681M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680UH 670MA 1.46 OHM
Datasheet Download
DQ1280-681M.pdf
Availability of DQ1280-681M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DQ1280-681M Order Process
Ship out your order
Specifications of DQ1280-681M
Internal Part NumberEIS-DQ1280-681M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesDQ1280, Coev
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating670mA
Current - Saturation670mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.46 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DQ1280-681M
Related LinksDQ128, DQ1280-681M Datasheet, TE Connectivity Distributor
DQ1280-681M Details Description
Related parts for DQ1280-681M
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 70MA SOT223-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
PCB MOUNT FOR M4 ANTENNA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 33.33333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 588 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
MODEL 111 TAP SWITCH 15A 125V datasheet.pdf