TE Connectivity DQ1280-681M
DQ1280-681M picture photo
Mfg. Part Number
DQ1280-681M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680UH 670MA 1.46 OHM
Datasheet Download
DQ1280-681M.pdf
Availability of DQ1280-681M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DQ1280-681M Order Process
Ship out your order
Specifications of DQ1280-681M
Internal Part NumberEIS-DQ1280-681M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesDQ1280, Coev
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating670mA
Current - Saturation670mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.46 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DQ1280-681M
Related LinksDQ128, DQ1280-681M Datasheet, TE Connectivity Distributor
DQ1280-681M Details Description
Related parts for DQ1280-681M
REGULTR 3.3V 3A SYNC 14XL datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12V 120W OUT T/H datasheet.pdf
TRANS NPN 2GHZ SOT-323 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 3A GP20 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 6POS 5.08MM SIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
HAN PORT 2XRJ45F/F datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 40mA Signage 24-QSOP datasheet.pdf