TE Connectivity DQ7534-470M
DQ7534-470M picture photo
Mfg. Part Number
DQ7534-470M
Brief Description
FIXED IND 47UH 760MA 360 MOHM
Datasheet Download
DQ7534-470M.pdf
Availability of DQ7534-470M
QUANTITY
DQ7534-470M Order Process
Ship out your order
Specifications of DQ7534-470M
Internal Part NumberEIS-DQ7534-470M
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating760mA
Current - Saturation760mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)360 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DQ7534-470M
Related LinksDQ753, DQ7534-470M Datasheet, TE Connectivity Distributor
DQ7534-470M Details Description
Related parts for DQ7534-470M
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 7.62MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 2.5A 4-DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 8-1POS FREE-HANGING datasheet.pdf
CAP CER 330PF 630V U2J 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 403MA 430 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 3.6NS 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf