Crydom DR24B06X
DR24B06X picture photo
Mfg. Part Number
DR24B06X
Brief Description
RELAY SSR 24-280 V
Datasheet Download
DR24B06X.pdf
Availability of DR24B06X
QUANTITY
DR24B06X Order Process
Ship out your order
Specifications of DR24B06X
Internal Part NumberEIS-DR24B06X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Relays
FamilySolid State Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DR24B06X
Related LinksDR24, DR24B06X Datasheet, Crydom Distributor
DR24B06X Details Description
Related parts for DR24B06X
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
ESD HANDLER 5-7/8X8-1/8X1 datasheet.pdf
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/2" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
20V PNP high gain transistor IC datasheet.pdf