Crydom DR24B06X
DR24B06X picture photo
Mfg. Part Number
DR24B06X
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
RELAY SSR 24-280 V
Datasheet Download
DR24B06X.pdf
Availability of DR24B06X
QUANTITY
DR24B06X Order Process
Ship out your order
Specifications of DR24B06X
Internal Part NumberEIS-DR24B06X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Relays
FamilySolid State Relays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DR24B06X
Related LinksDR24, DR24B06X Datasheet, Crydom Distributor
DR24B06X Details Description
Related parts for DR24B06X
IC SDRAM 256MBIT 133MHZ 60FBGA datasheet.pdf
LED PNL MT 9MM 24V BLACK YELLOW datasheet.pdf
SENSOR PRES 1BAR ABSO 5V SMD datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 80.6KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
ROD RPLCMNT 5/32" X 6' GLO STIX datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 11POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 12V 6A CSP4 datasheet.pdf