Murata Electronics North America DRM020KE1R210TCTX
DRM020KE1R210TCTX picture photo
Mfg. Part Number
DRM020KE1R210TCTX
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DRM020KE1R210TCTX.pdf
Availability of DRM020KE1R210TCTX
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DRM020KE1R210TCTX Order Process
Ship out your order
Specifications of DRM020KE1R210TCTX
Internal Part NumberEIS-DRM020KE1R210TCTX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DRM020KE1R210TCTX today.
SeriesDRM020KE1R
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DRM020KE1R210TCTX
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDRM020KE, DRM020KE1R210TCTX Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DRM020KE1R210TCTX Details Description
Related parts for DRM020KE1R210TCTX
RES ARRAY 7 RES 68 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 3POS W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 44.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
PLUG AC UK 3 PRONG datasheet.pdf
CONN HSG 11POS .100 SINGLE VER C datasheet.pdf
FERRITE CHIP 120 OHM 210MA 01005 datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
1000UF 350V 35X60MM 85C 5000H datasheet.pdf