Murata Electronics North America DRR020KE1R150TCTX
DRR020KE1R150TCTX picture photo
Mfg. Part Number
DRR020KE1R150TCTX
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DRR020KE1R150TCTX.pdf
Availability of DRR020KE1R150TCTX
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DRR020KE1R150TCTX Order Process
Ship out your order
Specifications of DRR020KE1R150TCTX
Internal Part NumberEIS-DRR020KE1R150TCTX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DRR020KE1R150TCTX today.
SeriesDRR020KE1R
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DRR020KE1R150TCTX
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDRR020KE, DRR020KE1R150TCTX Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DRR020KE1R150TCTX Details Description
Related parts for DRR020KE1R150TCTX
CAP CER 330PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.2A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 0.5% 1W 2512 datasheet.pdf