Maxim Integrated DS1013S-30/T&R
DS1013S-30/T&R picture photo
Mfg. Part Number
DS1013S-30/T&R
Brief Description
IC DELAY LINE 30NS 16SOIC
Datasheet Download
DS1013S-30/T&R.pdf
Availability of DS1013S-30/T&R
QUANTITY
DS1013S-30/T&R Order Process
Ship out your order
Specifications of DS1013S-30/T&R
Internal Part NumberEIS-DS1013S-30/T&R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Taps/Steps-
FunctionMultiple, NonProgrammable
Delay to 1st Tap30ns
Tap Increment-
Available Total Delays30ns
Number of Independent Delays3
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS1013S-30/T&R
Related LinksDS1013S, DS1013S-30/T&R Datasheet, Maxim Integrated Distributor
DS1013S-30/T&R Details Description
Related parts for DS1013S-30/T&R
RES SMD 19.1KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL SOT23-6 datasheet.pdf
IC MICROMANAGER 5% 16-DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8.2A DPAK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT SKT datasheet.pdf