Maxim Integrated DS1100LZ-350+
DS1100LZ-350+ picture photo
Mfg. Part Number
DS1100LZ-350+
Brief Description
IC DELAY LINE 5TAP 350NS 8SOIC
Datasheet Download
DS1100LZ-350+.pdf
Availability of DS1100LZ-350+
QUANTITY
DS1100LZ-350+ Order Process
Ship out your order
Specifications of DS1100LZ-350+
Internal Part NumberEIS-DS1100LZ-350+
Long-Term Supply Program
Standard Package100
Series-
PackagingTube
Number of Taps/Steps5
FunctionNonprogrammable
Delay to 1st Tap70ns
Tap Increment70ns
Available Total Delays350ns
Number of Independent Delays1
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS1100LZ-350+
Related LinksDS1100, DS1100LZ-350+ Datasheet, Maxim Integrated Distributor
DS1100LZ-350+ Details Description
Related parts for DS1100LZ-350+
IC ADC 30MSPS 12BIT LP 28-TSSOP datasheet.pdf
RECEPT BLK LOADED,54 POSN,HDR datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf