Maxim Integrated DS1100U-500+T
DS1100U-500+T picture photo
Mfg. Part Number
DS1100U-500+T
Brief Description
IC DELAY LINE 5TAP 500NS 8UMAX
Datasheet Download
DS1100U-500+T.pdf
Availability of DS1100U-500+T
QUANTITY
DS1100U-500+T Order Process
Ship out your order
Specifications of DS1100U-500+T
Internal Part NumberEIS-DS1100U-500+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesDecoupling Requirements for the DS1077/DS1085 EconOscillators
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Taps/Steps5
FunctionNonprogrammable
Delay to 1st Tap100ns
Tap Increment100ns
Available Total Delays500ns
Number of Independent Delays1
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-uMAX
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS1100U-500+T
Related LinksDS1100, DS1100U-500+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
DS1100U-500+T Details Description
Related parts for DS1100U-500+T
JUMPER-H1507TR/A2015V/H1507TR10" datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET FOR C200H-PRO27 datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 30POS datasheet.pdf
RES 365 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TAPE POLYMER RESIN 50.8MM 5/PK datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V CH 0402 datasheet.pdf