Maxim Integrated DS1100Z-30+T
DS1100Z-30+T picture photo
Mfg. Part Number
DS1100Z-30+T
Brief Description
IC DELAY LINE 5TAP 30NS 8SOIC
Datasheet Download
DS1100Z-30+T.pdf
Availability of DS1100Z-30+T
QUANTITY
DS1100Z-30+T Order Process
Ship out your order
Specifications of DS1100Z-30+T
Internal Part NumberEIS-DS1100Z-30+T
Long-Term Supply Program
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Taps/Steps5
FunctionNonprogrammable
Delay to 1st Tap6ns
Tap Increment6ns
Available Total Delays30ns
Number of Independent Delays1
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS1100Z-30+T
Related LinksDS1100, DS1100Z-30+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
DS1100Z-30+T Details Description
Related parts for DS1100Z-30+T
FITTING TEE FOR RACEWAY PD6 OWHT datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 27POS OR datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
TAPE FABRIC 76.2MMX4.6M datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 5.95A 10 MOHM datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX4M SIG PF datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.6A SYNC datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 30POS STR SMD datasheet.pdf