TE Connectivity DS1145-680M
DS1145-680M picture photo
Mfg. Part Number
DS1145-680M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 600MA 668 MOHM
Datasheet Download
DS1145-680M.pdf
Availability of DS1145-680M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DS1145-680M Order Process
Ship out your order
Specifications of DS1145-680M
Internal Part NumberEIS-DS1145-680M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesDS1145, Coev
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating600mA
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)668 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.421" L x 0.323" W (10.70mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS1145-680M
Related LinksDS114, DS1145-680M Datasheet, TE Connectivity Distributor
DS1145-680M Details Description
Related parts for DS1145-680M
FILTER LINE WIRE TERM 3A datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 28PLCC datasheet.pdf
TRIAC INT TRIGGER 400V 6A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC QUAD LO-HI VOLT SHFTR 16SO datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 433.333333MHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 226 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf