Texas Instruments DS25BR150TSDX/NOPB
DS25BR150TSDX/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
DS25BR150TSDX/NOPB
Manufacturer
Product Category
Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Brief Description
IC REDRIVER LVDS 1CH 8WSON
Datasheet Download
DS25BR150TSDX/NOPB.pdf
Availability of DS25BR150TSDX/NOPB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DS25BR150TSDX/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of DS25BR150TSDX/NOPB
Internal Part NumberEIS-DS25BR150TSDX/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSignal Conditioning Applications
Manufacturer Product PageDS25BR150TSDX/NOPB Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBuffer, ReDriver
ApplicationsLVDS
InputCML, LVDS, LVPECL
OutputLVDS
Data Rate (Max)3.125Gbps
Number of Channels1
Delay Time350ps
Signal Conditioning-
Capacitance - Input1.7pF
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply27mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS25BR150TSDX/NOPB
Related LinksDS25BR150, DS25BR150TSDX/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
DS25BR150TSDX/NOPB Details Description
Related parts for DS25BR150TSDX/NOPB
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MICRO-TIM3 CONTACT datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
DC 2WIRE NON-POL M30 SCLICKM12 datasheet.pdf
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
POT 300 OHM 50W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf