Texas Instruments DS25BR204TSQ/NOPB
DS25BR204TSQ/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
DS25BR204TSQ/NOPB
Brief Description
IC MULTIPLEXER LVDS 1CH 40LLP
Datasheet Download
DS25BR204TSQ/NOPB.pdf
Availability of DS25BR204TSQ/NOPB
QUANTITY
DS25BR204TSQ/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of DS25BR204TSQ/NOPB
Internal Part NumberEIS-DS25BR204TSQ/NOPB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Speed LVDS
PCN Design/SpecificationCopper Wire Update 14/May/2015
Manufacturer Product PageDS25BR204TSQ/NOPB Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBuffer, Multiplexer
Data Rate (Max)3.125Gbps
Number of Channels1 x 2:4
Delay Time460ps
Signal ConditioningInput Equalization, Output Pre-Emphasis
Capacitance - Input1.7pF
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply150mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case40-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-LLP-EP (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS25BR204TSQ/NOPB
Related LinksDS25BR20, DS25BR204TSQ/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
DS25BR204TSQ/NOPB Details Description
Related parts for DS25BR204TSQ/NOPB
IC FPGA 220 I/O 324FBGA datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 5POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-28V 700MA datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf