Murata Electronics North America DS310-56Y5S222M100
DS310-56Y5S222M100 picture photo
Mfg. Part Number
DS310-56Y5S222M100
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DS310-56Y5S222M100.pdf
Availability of DS310-56Y5S222M100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DS310-56Y5S222M100 Order Process
Ship out your order
Specifications of DS310-56Y5S222M100
Internal Part NumberEIS-DS310-56Y5S222M100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DS310-56Y5S222M100 today.
SeriesDS310-56Y5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DS310-56Y5S222M100
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDS310-56Y, DS310-56Y5S222M100 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DS310-56Y5S222M100 Details Description
Related parts for DS310-56Y5S222M100
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 5A LEAF LEVER 250V datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE FAST/A TELE-GARD 20A 170VDC datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 4X20 GRY TRANSF STN datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 720MA 90 MOHM SMD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf