Texas Instruments DS42MB200TSQ
DS42MB200TSQ picture photo
Mfg. Part Number
DS42MB200TSQ
Manufacturer
Product Category
Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Brief Description
IC MULTIPLEXER 2CH 48WQFN
Datasheet Download
DS42MB200TSQ.pdf
Availability of DS42MB200TSQ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DS42MB200TSQ Order Process
Ship out your order
Specifications of DS42MB200TSQ
Internal Part NumberEIS-DS42MB200TSQ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBuffer, Multiplexer
Applications-
InputCML
OutputCML
Data Rate (Max)4.25Gbps
Number of Channels2 x 1:2, 2:1
Delay Time500ps
Signal ConditioningInput Equalization, Output Pre-Emphasis
Capacitance - Input-
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Current - Supply-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package48-WQFN (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DS42MB200TSQ
Related LinksDS42MB, DS42MB200TSQ Datasheet, Texas Instruments Distributor
DS42MB200TSQ Details Description
Related parts for DS42MB200TSQ
IC REG LDO 5V 0.8A DPAK datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2CHAN 16SOIC datasheet.pdf
FERRULE NON INS 16AWG 15/32" datasheet.pdf
CONN HEADER 88POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CARDEDGE MALE .100 70POS R/A AU datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 225MA SOT23 datasheet.pdf
TFLEX HR4160 9X9" datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 875W 22A M138 datasheet.pdf